Stephen McDaniel, vrah, který byl posedlý svou sousedkou

Stephnen McDaniel se cítil raněn poté, co ho Lauren Giddingsová odmítla. Nejprve se ji rozhodl stalkovat a následně ji chladnokrevně zabil. Z její vraždy byl Stephen McDaniel usvědčen svým podivným chováním při rozhovoru, který o Giddingsové dával do televize.

Jméno:Stephen McDaniel
Datum narození:1989
Trestný čin:vražda, stalking
Doba spáchání trestného činu:26. 6. 2011
Počet obětí:1
Trest:doživotí

Stephen McDaniel byl odmítnut

Stephen McDaniel pocházel ze skromné rodiny. Už jako student byl problémový, když šikanoval ostatní spolužáky a chodil za školu. Přesto však vystudoval práva na Univerzitě Mercer. Právě na této univerzitě mu padla do oka jeho spolužačka Lauren Giddingsová. Stephen se do ní zamiloval. Později se odhodlal a pozval ji na rande. Vzhledem k tomu, že Lauren se již vídala s někým jiným, chladně Stephena odmítla. To ale byla její osudová chyba. Stephen McDaniel byl totiž i její soused. Lauren dostala podezření, že ji někdo sleduje. Dokonce kontaktovala svého přítele a tvrdila mu, že se k ní domů chtěl někdo vloupat. Pouhý týden po tomto odmítnutí se stala Lauren nezvěstnou.

Lauren Giddingsová se stala nezvěstnou

Poté, co si Lauren užila letní prázdniny, po úspěšném absolvování práv na stejné univerzitě jako Stephen McDaniel, začala její příprava na advokátní zkoušky, které měla skládat v Georgii. Svým přátelům a rodině řekla, že teď bude několik týdnů zcela offline, aby se mohla připravit na zkoušky. Lauren se opravdu sociálně izolovala, což potvrdila i její sestra Kaitlyn Wheeler, která řekla, že se Lauren často nemohla dovolat. Nicméně Lauren vždy zavolala zpět nebo poslala zprávu.

Její sestra Kaitlyn věděla, že se něco muselo stát, když 26. 6. 2011 ani později Lauren nereagovala na sestry zmeškaný hovor, a to ani zprávou. Kaitlyn se tedy 30. 6. 2011 spojila s kamarády Lauren, aby zjistila, co se děje. Bohužel ani její přátelé o Lauren nic nevěděli. Rozhodli se, že se vydají Lauren hledat. Mezi nimi byl i Stephen McDavid. Zvláštní bylo, že když dorazili před dům, kde Lauren bydlela, měla tam zaparkované své auto. Když ale zazvonili, nikdo neotevíral. Jeden z jejich přátel si vzpomněl, kde Lauren nechává náhradní klíč. Když následně odemkli její byt, zjistili, že Lauren doma není.

Zavolali proto policii. Po příjezdu policie na místo nebyly nalezeny žádné stopy násilného vniknutí. V bytě nebyla krev, žádné rozházené věci ani nic jiného podezřelého.

Luminol odhalil místo činu, kde Stephen McDaniel vraždil

Situace se však změnila ve chvíli, kdy policie rozstříkala v koupelně luminol – látku určenou k vyhledávání krvavých stop na místě činu.

Celá koupelna včetně vany se rozsvítila. V tu chvíli již policie věděla, že se nachází na místě činu. Začalo se tedy pátrat i po zbytku bytového domu a jeho okolí. Jeden z policistů si všiml, že z jednoho odpadkového koše blízko domu, se line nepříjemný zápach. Zkušení kriminalisté věděli, že jde o zápach rozkládajícího se lidského těla. Policisté tedy odpadkový koš vyprázdnili a záhy se jim naskytl hrozivý pohled. V plastové folii našli zabalené torzo Lauren Giddingsové.

Rozhovor pro televizi vzbudil podezření

Stephen McDavid se snažil, aby na sebe neupoutával pozornost. V rozhovoru pro místní televizní stanici si hrál na zhrzeného kamaráda, který přišel o svou spolužačku a sousedku. Šok pro něho ale přišel ve chvíli, kdy se od reportéra dozvěděl, že ostatky Lauren Giddingsové se našly. Tím se dostal do hledáčku policie, které jeho reakce přišla zvláštní. McDavid s nimi začal spolupracovat. Dobrovolně jim umožnil prohlídku svého bytu. V rámci této prohlídky kriminalisté zjistili, že Stephen vlastní univerzální klíč ke každému z bytů v bytovém domě, včetně tedy bytu Lauren Giddingsové. Stephen McDavid neměl vysvětlení ohledně toho, že vlastní tyto univerzální klíče. Později se přiznal, že se vloupal do dvou z bytů, kde ukradl pouze nějaké kondomy. Policie ho tedy zadržela a požadovala další vysvětlení.

Mezi tím, co probíhal jeho výslech na policii, se kriminalisté pustili do detailnější prohlídky jeho bytu. Nalezli v něm obal od pily na železo, spodní prádlo s DNA Lauren Giddingsové a několik flashdisků s dětskou pornografií. V prádelně, která byla společná celému domu, potom našli i předmětnou pilu na železo společně s krvavým prostěradlem. Z testu DNA vyplynulo, že krev patřila Lauren Giddingsové.

http://macon.com

Spadla klec, Stephen McDaniel se nakonec přiznal

Na základě výše uvedených důkazů byl Stephen McDavid obviněn z vraždy Lauren Giddingsové a mimo jiné i ze sedmi případů sexuálního vykořisťování dětí.

McDavid se k vraždě navíc posléze přiznal. Lauren Giddingsovou byl posedlý. Z historie jeho prohlížeče policie zjistila, že na internetu pravidelně vyhledával její jméno. Stahoval si její fotky a snažil se získat fotky, kde je nahá. Dokonce měl na tyč připevnit kameru tak, aby mohl Lauren skrze okno špehovat v jejím bytě.

 Policii řekl, že do jejího bytu se dostal právě díky univerzálnímu klíči, který vlastnil. Stephen v bytě zastihl Lauren a chvíli pozoroval, jak spí. Když se k ní ale chtěl přiblížit, probudila se a začala na něj křičet, ať okamžitě vypadne. V tu ránu totiž bylo Lauren jasné, kdo je ten stalker, na kterého si stěžovala. McDavid na Lauren skočil, chytil ji za krk a nemilosrdně ji uškrtil. Lauren se marně snažila ataku bránit. McDavid potom odtáhl její tělo do koupelny, kde ho nechal ležet do následujícího dne. Když se další den do bytu Giddingsové vrátil, rozřezal její tělo tak, že od torza oddělil ruce, nohy i hlavu. Vyšetřovatelům pak nikdy neřekl, kde tyto části těla jsou. Stephen McDavid byl odsouzen k doživotí s možností podmínečného propuštění za 30 let. Jen díky svému doznání se vyhnul trestu smrti.

Kam dál?
Spotify
Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *