Školačky Luisa Halberstadtová a Anna Marie Hoffmannová si nejprve zjistily, zda jsou trestně odpovědné, pak zabily svou spolužačku

Louisa Frischová byla bezproblémová dvanáctiletá dívka. Dlouhodobé problémy na sociální síti, které měla se svými spolužačkami Luisou Halberstadtovou a Annou Marií Hoffmannovou nakonec vyústily v chladnokrevnou vraždu.

Jména:Luisa Halberstadtová, Anna Marie Hoffmannová
Data narození:2010, 2011
Trestný čin:vražda
Doba spáchání trestného činu:9. 3. 2023
Počet obětí:1
Trest:opatření mimo trestní řízení

Bezproblémová rodina

Louisa Frischová byla nekonfliktní školačka, která vyrůstala ve městě Freudenberg. Ve škole nijak nevyčnívala a mezi spolužáky byla oblíbená. Sousedé označovali Frischovi jako normální rodinu. V pátek 9. 3. 2023 Louisa rodičům sdělila, že jde navštívit svou kamarádku. Z domu odešla po škole, ale dlouho se potom nevracela.

Louisa Frischová se neozvala a rodiče dostali strach

Rodiče nezletilé Louisy přepadly obavy z toho, že se jejich dcera stále nevrátila domů, aniž by o sobě dala vědět. V sobotu 10. 3. 2023 v 7:45 zavolali na místní policii, aby nahlásili, že pohřešují svou dvanáctiletou dceru Louisu. Rodiče byli vyděšení, protože Louisa nikdy nic takového neudělala. Vždy svědomitě hlásila, kam jde a kdy se vrátí, případně že se zpozdí. Rodiče ji viděli naposledy v pátek odpoledne. Navíc ona kamarádka volala Louisině matce, že Louisa se už vrací domů. Také její matku požádala, aby jí dala vědět, až se Louisa vrátí.

Rozjela se pátrací akce. S ohledáním vytipovaných míst pomáhaly i drony. Souběžně s hledáním Louisy probíhaly i výslechy osob, které mohly mít informace o tom, kde by se Louisa mohla nacházet nebo které ji viděli v blízké době před zmizením. První verze policie byla, že se Louisa cestou ztratila. Netrvalo dlouho, než policie došla na základě prvních výsledků k závěru, že Louisa byla posledně spatřena v pátek kolem 17:30 v lese jen pár kilometrů od domu, kde bydlela. Předpokládalo se, že se touto dobou vracela od kamarádky. Policie tedy začala prohledávat les a jeho blízké okolí.

Následně však došlo na smutné zprávy. Bezvládné tělo Louisy bylo nalezeno v neděli 11. 3. 2023 krátce po poledni v lese, na místě, které bylo těžko přístupné. Nacházel se tam vysoký porost a lidé sem chodili pramálo.

Louisa Frischová se stala obětí vraždy

Na první pohled bylo zřejmé, že Louisa nezemřela přirozenou smrtí. Její tělo mělo dvaatřicet bodných ran. Pitva dále poukázala na útoky na hlavu. Příčinou smrti bylo ale vykrvácení. Důležitá informace pro policii byla, že její tělo nevykazovalo známky sexuálního zneužití. To prakticky vylučovalo pedofilní delikventy.

Výpovědi dvou svědků neseděly

Vyšetřování probíhalo na plné obrátky. Policie se pustila do výslechů příbuzných, známých, sousedů a spolužáků. Prozatím však bez jakékoliv hmatatelné stopy. Brzy ale policie přišla s prohlášením, že sledují konkrétní stopu. Při komplexním porovnávání výpovědí za účelem posouzení věrohodnosti svědků se totiž policii nezdály pondělní výpovědi dvou spolužaček – dvanáctileté Anny Marie Hoffmannová a třináctileté Luisy Halberstadtová. Rozhodli se tedy jejich výslechy opakovat.

Policie dívky tentokrát konfrontovala s konkrétními informacemi, které měla k dispozici z dalších svědectví. Jedna z dívek měla být právě onou kamarádkou, ke které se Louisa vydala na návštěvu. Navíc se poblíž místa nálezu těla našla věc, která měla patřit jedné z podezřelých. K výslechům byl přizván i dětský psycholog a rodiče školaček, za jejichž přítomnosti se dívky nakonec přiznaly. Vrstevnice Louisy policii sdělily, že ji ubodaly nožem (později bylo zjištěno, že šlo o pilník na nehty). Aby byla smrt Louisy jistá, udeřili jí následně několikrát kamenem do hlavy a na hlavu jí nasadili plastovou tašku.

Podivné bylo, že místo, kde bylo tělo nalezeno, se nacházelo mimo trasu, kudy měla Louisa jít ke kamarádce. Nacházelo se totiž opačným směrem. Policie následně dovodila, že Louisa pravděpodobně nebyla zavražděna přímo v lese, ale spíše v dlouhém tunelu, který vedl pod kolejemi železniční stanice, jež se nacházela nedaleko místa nalezení těla. Louisa totiž tunelem cestou ke kamarádce musela projít. Policie nejprve pracovala s verzí, že spolužačky ji tam tedy zřejmě musely dopravit až po smrti. Později však zjistili, že Louisa byla ubodána na místě, kde byla nalezena její mrtvola.

Pobyt za mřížemi vražedkyně nečeká

Německý trestní zákoník stanovuje hranici trestní odpovědnosti na 14 let. Vzhledem k tomu, že dětské vražedkyně tohoto věku nedosáhly, a tak nebyly trestně odpovědné. Skončily v péči úřadu pro mládež.

Neznamená to, že dívky by trestu unikly úplně. Přestože nejsou trestně odpovědné, zákon dovoluje ukládat takovým osobám opatření mimo trestní řízení.

Vyhledali si trestní odpovědnost a po vraždě se chovali jakoby nic

Z vyšetřování bylo později zjištěno, že spolužačky Louisy měla motivovat pomsta. Dívky vypověděly, že Louisa se měla jedné z nich posmívat na TikToku, a to dlouhodobě. To je naštvalo natolik, že se rozhodli situaci vyřešit jednou provždy. Spouštěčem měla být situace, kdy se o sporech Louisa zmínila dospělým. Měla se učitelce svěřit s tím, že dívky jí již měsíce šikanují. Policie věděla, že celá vražda byla dopředu naplánovaná. Dívky si měly před vraždou údajně vyhledávat, jaká je hranice trestní odpovědnosti v Německu a jak lze trestat děti mladší 14 let.

Jedna z podezřelých se po činu měla chovat jakoby nic. Na sociální síti TikTok aktivně vyzývala k hledání Louisy. Dokonce přes víkend nahrála i několik tanečních videí, jako by se nic nedělo, a to, přestože se už objevila informace o tom, že Louisa Frischová se stala obětí vraždy. Paradoxně šlo o dívku, která po matce Louisy vyžadovala informaci, že se Louisa vrátila v pořádku domů.

Kam dál?
Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *