Okultní muzeum Warrenových umožňovalo setkání se zlem tváří v tvář

Okultní muzeum Warrenových umožňovalo pohled na mnoho paranormálních předmětů, které se podařilo manželům Warrenových posbírat za dobu své kariéry. Hlavním artefaktem je nechvalně proslulá panenka Annabelle, která byla posedlá zlým démonem. V muzeu se však nacházela spousta dalších paranormálních věcí od předmětů používaných k satanickým rituálům, přes voo-doo panenky, posedlé hračky po strašidelné varhany.

Místo:Connecticut, USA
Původní název:The Warren’s Occult Museum
Tajemné:paranormální jevy

Nejslavnější paranormální vyšetřovatelé se podělili o své trofeje

Edward a Lorraine Warrenovi patří mezi nejznámější vyšetřovatele paranormální jevů na světě. Ve svém oboru byli velmi uznávaní. Během své kariéry měli vyřešit více než 10 000 paranormálních případů. Mezi ty neznámější patří například dům na adrese 112 Ocean Avenue, známý spíše jako Amityville Horror a také nechvalně proslulá Annabelle. Jejich příběhy o paranormálních aktivitách se staly inspirací pro nespočet filmů, seriálů a dokumentů.

Předměty posednuté temnými silami, si jejich vlastníci zpravidla nechtěli doma nechávat. Warrenovi si je tedy odnášeli jako určité trofeje. V polovině dvacátých let se manželé rozhodli, že některé z nich ukážou světu, a proto v zadní části svého domu v Monroe v Connecticutu otevřeli své muzeum okultních jevů. V tomto muzeu se nacházely věci, ze kterých běhal mráz po zádech. Vzhledem k tomu, že se na jednom místě nacházelo tolik artefaktů s negativní energií, musel muzeum jednou týdně navštěvovat kněz, aby to zde vysvětil.

Přední příčku okultního muzea Warrenových drží Annabelle

Annabelle je nechvalně známou panenkou. Přestože tato hadrová panenka vypadala vcelku nevinně, ve skutečnosti šlo o nejnebezpečnější předmět v celém muzeu.

Panenku dostala od své matky dívka jménem Donna. Vše začalo tak, že Donna nacházela panenku Annabelle v polohách a na místech, kde ji před tím nenechala. Později začala nacházet i vzkazy s prosbami o pomoc, které byly psané na pergamenu, a to přestože pergamen nevlastnila. Annabelle Donně začala nahánět hrůzu. Annabelle začala být den ode dne děsivější. Jednou dokonce způsobila zranění jednomu z Donniných přátel, které nešlo nijak vysvětlit. Donna se tedy rozhodla zavolat kněze, který jí řekl, že v nitru panenky přebývá duch Annabelle Higgins, která zemřela v sedmi letech v domě, kde Donna bydlela. Věc měl tedy vyřešit přivolaný exorcista. Ani po jeho návštěvě se však Annabelle nestala obyčejnou panenkou. Klid do domu přinesli až právě Warrenovi, kteří zjistili, že v hadrové panence nepřebývá duch malé holčičky, ale démon.

Warrenovi následně Annabelle odvezli do domu Warrenových a poté ji vystavili v jejich muzeu. Dle Warrenových byla tak nebezpečná, že na obdiv musela být dána v uzavřeném skleněném boxu. To ji mělo zamezit pohybu po muzeu. Tento box na sobě má nápis „Varování, rozhodně neotvírat“. Samotné sklo bylo osazeno v dřevěných rámech, napuštěných svěcenou vodou a zdobených křížem a vyrytými modlitbami, což mělo udržet démona uvnitř panenky.

Okultní muzeum Warrenových naskytlo pohled i na další paranormální artefakty

Kromě nechvalně známé panenky Annabelle se však v okultním muzeu Warrenových nacházely další zajímavé předměty. Šlo například o dětské náhrobní kameny používané pro satanské praktiky, hračky posedlé duchy, staré varhany, krucifixy používané při vymítání démonů, ale také zrcadlo pro vyvolávání duchů nebo Stínová panenka.

Stínová panenka

Oproti panence Annabelle Stínová panenka nevypadala tak nevinně. Byla totiž vytvořena pro ďábelské účely v rámci jednoho z rituálů. K její výrobě se použily lidské kosti a zuby. Vzhledově vypadala ponuře a nepříjemně. Stínová panenka byla známa tím, že měla schopnost navštěvovat lidi, se kterými přišla do kontaktu, v jejich snech. Ve snech je potom strašila krutou smrtí. Noční můry byly tak děsivé, že mohly přivodit i zástavu srdce. Říká se, že tajemná síla ve Stínové panence je tak silná, že pokud by panenka někdy byla zničena, temná entita posedne toho, kdo Stínovou panenku zničil.

Staré varhany

Zajímavostí starých varhanů bylo, že každou noc přesně v 9 hodin začaly samy od sebe hrát. Háčkem však bylo to, že varhany přestaly hrát ve chvíli, kdy někdo vstoupil do místnosti. Warrenovi varhany získali od jednoho kněze po jeho smrti.

Turisté jsou zklamaní, že Okultní muzeum Warrenových nemohou navštívit

Přestože Okultní muzeum Warrenových fungovalo zhruba sedmdesát let, nyní ho navštívit nemůžete, protože je zavřené. Muzeum bylo zavřeno v roce 2019. Stalo se tak ještě za života Lorraine Warrenové, a to z důvodu problémů s pozemky, na kterých stálo. Její smrt však řešení problému také pozdržela. Dle aktuálních informací, zeť Warrenových – Tony Spera, pracuje na přesunu okultního muzea na jiné místo. Znamená to, že se muzeum Warrenových brzy může znovu otevřít. Dle jeho slov se o paranormální artefakty i nadále pečlivě stará, tak jak ho naučil sám Ed Warren.

Spotify
Youtube
Jiné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *