Les sebevrahů, kdo jednou do lesa vstoupí, už se z něj nedostane ven

Japonsko je země s vysokou sebevražedností. Není divu, že se zde nachází druhé nejoblíbenější místo sebevrahů. Les sebevrahů, místo, kde působí temné síly a stovky lidí ročně se zde rozhodnou ukončit svůj život.

Místo:Japonsko
Původní název:Aokigahara
Tajemné:sebevraždy

V Lese sebevrahů nepotkáte ani živáčka

Les, nacházející se na severozápadním úpatí hory Fudži, byl přibližně do poloviny 20. století prakticky obyčejným lesem. Až kolem roku 1960 se o něm začalo proslýchat, že sem lidé chodí zemřít. Popularita vzrostla poté, co spisovatel Seičó Macumoto napsal román, ve kterém popisoval, jak do lesa lidé chodí zemřít.

Les s názvem Aokigahara na první pohled vypadá jako obyčejný les. Dosahuje rozlohy 35 km2. Vyznačuje se také tím, že zde stromy rostou blízko u sebe. Je tedy značně temný. Návštěvníky pohltí strašidelné ticho. V lese byste také marně hledali zvěř. Zemina zde totiž obsahuje magnetické prvky, což pro zvířata není atraktivní. Najdete jich zde pouze minimum. Tyto magnetické prvky jsou také příčinou toho, že se v tomto lese nemůžete spolehnout na kompas. Ty zde vůbec nefungují. Při procházce tímto lesem pravděpodobně nenarazíte ani na živáčka. Není tedy divu, že tajemná atmosféra lesa přímo vybízí k temným myšlenkám.

Les sebevrahů je místo plné duchů a temných démonů

Japonci mají za to, že obrovskou popularitu lesa odstartoval již zmiňovaný román spisovatele Macumota. Hlavní hrdinové tohoto románu se na konci rozhodnou skoncovat se životem právě v lese Aokigahara. Zádrhelem však je skutečnost, že lidé chodili do tohoto lesa umírat již dávno před vydáním tohoto románu.

Povídá se, že v lese působí temné síly. Les má být plný duchů a démonů. Tyto entity prý promlouvají k zoufalým jedincům, kteří chtějí spáchat sebevraždu a vybízejí je k tomu, aby tak učinili.

https://magazin.travelportal.cz/2016/05/10/les-sebevrahu-uz-na-vas-ceka/

Urputné snahy pomoci

Japonské úřady se těmto neštěstím samozřejmě snažily zabránit. Kvůli obrovské rozloze se jim to však nedařilo zvládnout jen za pomoci policie. Byly proto zřízeny speciální hlídky, které měly za úkol les hlídat. Jejich úkolem bylo jednak hledat mrtvá těla nešťastníků, kteří naléhání Lesa sebevrahů podlehli, ale také do jisté míry plnili funkci vyjednávačů a záchranářů. Když narazili na někoho, kdo svůj osud ještě nestihl zpečetit, snažili se ho přemluvit, aby si na život nesahal. Když našli někoho, kdo se o sebevraždu již pokusil, ale byl ještě naživu, poskytli mu první pomoc před příjezdem záchranářů.

V lese na přístupových cestách došlo také k instalování cedulí, jejichž cílem byla pozitivní motivace k životu. Cestou lesem najdete také vývěsky s kontakty na psychology. Japonsko ani nezveřejňuje statistiky sebevražd spáchaných na tomto místě, a to s úmyslem nepodněcovat další lidi ke skoncování se životem.

Sběr mrtvol v Lese sebevrahů probíhá jednou do roka

Vzhledem k tomu, že japonské úřady v posledních letech odmítají zveřejňovat statistiky mrtvých, a také protože některá těla se nepodaří najít vůbec, není počet sebevrahů s přesností znám. Odhaduje se však, že o život v Lese sebevrahů přijde zhruba stovka lidí ročně. Další stovky se o sebevraždu neúspěšně pokusí.

Jednou ročně do lesa potom zavítají dobrovolníci, kteří v lese hledají mrtvá těla, které následně pohřbívají. Nejoblíbenějším způsobem sebevraždy v lese Aokigahara je oběšení. Kdyby dobrovolníci tuto nepříjemnou práci nedělali, za ta léta by se les hemžil spoustou rozkládajících se těl a kosterních pozůstatků.

http://vesmironas.cz/21/05/2018/aokigahara-japonsky-les-sebevrahu/

Druhé nejoblíbenější místo sebevrahů je Les sebevrahů

Přestože je les Aokigahara nechvalně známý po celém světe a uvnitř něho podlehlo pokušení sebevraždy nespočet zoufalých lidí, nejde o nejoblíbenější místo sebevrahů. Přední příčku popularity totiž drží most Golden Gate.

Sebevrazi mají díky velké rozloze velkou možnost výběru místa svého skonu. Ti, kteří chtějí, aby bylo jejich tělo nalezeno brzy, s sebou nosí i dlouhý provaz. Ten uvážou v blízkosti některé z hlavních cest a nesou ho s sebou až na osudné místo. Jde o spolehlivou navigaci uvnitř lesa, jelikož, jak je uvedeno výše, v lese je možnost orientace omezená, a to i z důvodu, že zde nefungují kompasy.

Populární turistická lokalita

Přestože v lese zemřelo již tisíce lidí, jde o oblíbenou turistickou lokalitu. Cestovatelé, které tajemno přitahuje, odmítají les Aokigahara při své návštěvě Japonska vynechat.

S ohledem na legendu ohledně temných sil, duchů a démonů v lese, se doporučuje turistům les nenavštěvovat, pokud se necítí psychicky dobře. Za žádných okolností by zvědavci neměli chodit mimo vyznačené cesty.

Nešťastné je, že se do Lesa sebevrahů vydávají i zloději. Tito kriminálnicí hledají nebožtíky s cílem zmocnit se jejich cenností. Nutno podotknout, že často bývají úspěšní, protože mnoho lidí chce umírat s oblíbenými předměty např. s cennými šperky.

Spotify
Youtube
Jiné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *