Jaroslava Fabiánová se prostitucí živit nechtěla, proto své zákazníky okrádala a zabíjela

Jaroslava Fabiánová neměla jednoduché dětství. Prostitucí se živit nechtěla, protože ji přitahovaly spíše ženy. V mnoha případech při poskytování služeb k sexu ani nedošlo. Jejím hlavním úmyslem bylo, chtivé muže okrádat. Toho se snažila docílit tím, že je předně zdrogovala. V některých případech vše ale krádeží neskončilo.

Jméno:Jaroslava Fabiánová
Datum narození:21. 8. 1965
Trestný čin:vražda
Doba spáchání trestného činu:20. 10. 1981-8. 8. 2003
Počet obětí:3
Trest:doživotí

Jaroslavě Fabiánové se prodávání svého těla mužům příčilo

Jaroslava Fabiánová pocházela z neúplné rodiny. Měla další dva sourozence. Její rodiče se rozvedli v jejich 13 letech. Rodiče se o ni prakticky nezajímali, a tak se o sebe již od útlého dětství musela starat sama. Tvrdila o sobě, že ji v dětství znásilnili. V 16 letech se chytla špatné party. Parta se skládala převážně z romských vrstevníků. Jejich obživa spočívala převážně v drobných krádežích, ale také v prostituci a později i v loupežích. Nešlo o nic profesionálního, spíš šlo jen o to, získat trochu peněz. Tomu odpovídalo i provedení, kdy po sobě zanechávali spoustu stop. Již v mládí žila životem kriminálníka a měla problémy s policií. Později pracovala jako výhybkářka u ČSD, ale dále si přivydělávala jako prostitutka, a to přestože byla lesba. Prodávání sexuálních služeb mužům se jí příčilo, ale využívala toho jako zdroj své obživy. Muže proto uspávala léky a po sexuálním styku je zpravidla okradla.

Jaroslava Fabiánová nevraždila vždy s úmyslem

Vladimír Zavřel

Své první vraždy se Jaroslava Fabiánová dopustila 20. 10. 1981 na osmasedmdesátiletém Vladimírovi. Ten byl známý tím, že za sexuální styk platil i neplnoletým. Jaroslava Fabiánová se tedy v rámci prostituce dostala do jeho bytu, kde spolu měli sex. Vladimír však Jaroslavě za pohlavní styk zaplatil příliš málo, jelikož s jejími službami nebyl tak spokojený, jak by si představoval, a to se Fabiánové nelíbilo. V kuchyni ho tedy udeřila několika ranami zednickým kladivem do hlavy. Aby si byla jistá, že Vladimír je opravdu mrtvý, bodla ho asi dvacetkrát do hrudníku. Bezvládné tělo následně ještě pobodala šídlem v obličeji. Poté z bytu odešla.

Osudnou se jí však stala jedna z vloupaček, kterou provedla v minulosti. Jaroslava Fabiánová se totiž vloupala do bufetu Sněženka. Tam zanechala daktyloskopické a trasologické stopy a policie ji kvůli tomu vyšetřovala. Fabiánová byla tou dobou již ve vazbě. Původně vůbec nešlo o to, že by Fabiánová měla být spojována s vraždou. Vyšetřování dostalo úplně jiný rozměr až ve chvíli, kdy syn Vladimíra na policii oznámil, že od 20. 10. 1981 pohřešuje svého otce.

Syn Vladimíra sdělil, že si myslel, že jeho otec odjel do Liberce. Už dlouho o něm ale nikdo nic neví. Další věcí bylo, že v bytě, který se nacházel pod bytem Vladimíra, se na stropě objevila zvláštní prosakující skvrna. Tělo Vladimíra leželo v kuchyni. V bytě se nacházely také trasologické stopy Fabiánové. Její otisky prstu policie našla na krabici od kakaa. Otisk její boty byl v tratolišti krve, které se nacházelo u těla oběti. Obě uvedené stopy odpovídaly trasologickým stopám Fabiánové, které policie měla k dispozici z bufetu Sněženka. Proto policie Jaroslavu Fabiánovou hned druhý den dopadla.

Vzhledem k tomu, že v té době ještě Jaroslava Fabiánová nebyla plnoletá, aby souzena jako mladistvá a následně odsouzena k sedmi letům ve vězení. Proti tomuto rozsudku Fabiánová podala odvolaní. V rámci odvolacího rozhodnutí došlo ke snížení trestu Fabiánové na čtyři roky a devět měsíců.

Maďarští turisté

Poté, co byla propuštěna z vězení začala Jaroslava Fabiánová pracovat jako již zmíněná výhybkářka u ČSD, avšak dále si přivydělávala prostitucí. Standardně to probíhalo tak, že Fabiánová odcházela s muži na hotel, kde jim poskytovala sexuální služby, a poté, co je uspala léky i okradla. Jeden Američan takto přišel o 7 000 dolarů a 250 000 korun v podobě ukradené elektroniky. Jejími zákazníky se stali i dva Maďaři. Těm Fabiánová způsobila škodu v součtu 150 000 korun. Do piva jim totiž přimíchala hypnotikum, aby je následně mohla okrást. Jeden z Maďarů se však léčil s problémy se srdcem. Takto vysoká dávka ho v kombinaci s požitým alkoholem zabila.

I pro tuto věc byla Fabiánová souzena. Vzhledem k tomu, že však nebylo možné prokázat, že jejím úmyslem bylo Maďary zabít, byla odsouzena pouze za ublížení na zdraví s následkem smrti. Rozsudkem jí bylo uloženo odpykat si desetiletý trest odnětí svobody a 5 let zákazu pobytu na území města Prahy. K trestu nastoupila do věznice v Pardubicích. Za dobré chování ji v roce 2001 předčasně propustili. O pouhé dva roky později však Jaroslava Fabiánová v Praze ukradla telefon, který prodala do nedaleké zastavárny, kde se prokázala svými vlastními doklady. Na základě toho byla znovu chycena a za porušení trestu nezdržovat se na území města Prahy dostala podmínku na tři roky, přičemž při jejím porušení jí hrozil trest odnětí svobody v délce jednoho roku.

Augustin Kůra

Tělo třiaosmdesátiletého Augustina bylo nalezeno 5. 6. 2003 v jeho bytě. Tělo policisté našli v obývacím pokoji. Mrtvola Augustina byla posazena v trenýrkách a tílku v křesle a přikrytá dekou. Z vyšetřování vyplynulo, že vražda Augustina proběhla v kuchyni, a to celkem šesti ranami kuchyňským sekáčkem. Fabiánová se nabídla, že mu uvaří polévku. V polévce však byla pořádná dávka léků. Po jejím požití Augustin zkolaboval. Kuchyňským sekáčkem ho Fabiánová dodělala. V bytě se postrádaly rovněž i tři obrazy a nářadí v hodnotě kolem 50 000 korun. Obálka s hotovostí ukrytá pod sedákem křesla, kde ležela mrtvola Augustina zůstala nedotčená.

V tomto případě Jaroslavu Fabiánovou usvědčily daktyloskopické stopy a její DNA, kterou policie v bytě nalezla. Svědci také vypověděli, že Jaroslavu Fabiánovou viděli toho dne, jak s Augustinem posedávala v restauraci Šatlava, která se nacházela v přízemí domu. Jedna ze svědkyň dokonce sdělila, že Fabiánové pomáhala prodat obrazy do galerie. Jeden tam měl být prodán za 10 000 korun. Další Fabiánová údajně prodala sama za 2 000 korun a posledně prý vyhodila, jelikož byl poškozený.

Přestože policie věděla, s kým má tu čest a intenzivně po Jaroslavě Fabiánové pátrala, nepodařilo se jí dopadnout. Nepomohlo jim ani to, že Fabiánová byla krátce po vraždě Augustina hospitalizována na tři dny v nemocnici v Praze.

Richard Sýkora

S jednatřicetiletým Richardem se Jaroslava Fabiánová seznámila 8. 8. 2003 na tramvajové zastávce. Richard se pohádal se svou partnerkou, a proto odjel z chaty, kde spolu byli. Richardovi se Jaroslava líbila, a tak ji pozval na diskotéku. Poté ji pozval i k sobě domů. To však byla jeho osudová chyba, protože Fabiánová ho v jeho bytě zavraždila. V koupelně ho ubodala 38 ranami nožem do zad a do hrudníku. Richard se snažil útoku Fabiánové bránit. To policie usoudila ze skutečnosti, že za jeho nehty se nacházela DNA Fabiánové. Kromě toho ji usvědčily i další stopy nalezené v bytě. Z bytu se ztratila hotovost ve výši 6 000 korun a další drobnosti.

Po Richardovi začala být sháňka ve chvíli, kdy bez omluvy nedorazil do práce. To totiž nikdy před tím neudělal. Mistr z jeho práce tedy volal jeho partnerce. Ta o Richardovi nic nevěděla, a tak poslala svou dceru, aby se podívala k Richardovi do bytu. Právě dcera jeho partnerky ho tam našla.

Z výpovědi svědků policie zjistila, že svědci Fabiánovou toho večera viděli s Richardem. Dne 22. 8. 2003 policie Jaroslavu Fabiánovou dopadla. Policie sice Fabiánovou nemohla najít, neboť se nezdržovala v místech, kde předpokládali. Pak ale policie dostala tip, že Fabiánová si pravidelně chodí pro dávky na úřad. Tento tip se vyplatil, protože policie si na Jaroslavu Fabiánovou opravdu počkala na úřadě a ve výplatním termínu se jí dočkali. Následně byla souzena za obě vraždy.

Jaroslava Fabiánová byla třetí ženou v ČR odsouzenou na doživotí

Osud Jaroslavy Fabiánové byl zpečetěn v lednu roku 2005, kdy ji soud za čtyři vraždy poslal do vězení na doživotí. Fabiánová se k některým vraždám nikdy nedoznala. Například vraždu Augustina striktně odmítala. Dle její verze ji pozval domů, kde jí ukazoval fotky ze světa. Dokonce jí nabídl i nocleh. Obrazy Fabiánové měl darovat, aby mohla zaplatit nájem. Nebylo mu moc dobře, a tak mu uvařila polévku a opustila jeho byt. Není jasné, kdo se do jeho bytu následně dostal a zavraždil ho.

Na Fabiánovou se dělaly také znalecké posudky. Dle soudních znalců měla nadprůměrní IQ, které však zastiňovala porucha osobnosti. Dle znalců je Fabiánová bezcitná, egocentrická a zahleděná do sebe. Při soudech vystupovala jako sebevědomá žena.

Jde o v pořadí třetí ženu odsouzenou na doživotí. Jaroslava Fabiánová může být podmíněně propuštěna v roce 2036 jako jednasedmdesátiletá.

Jaroslavě Fabiánové byly prokázány tři vraždy, mohlo jich ale být víc

Jaroslava Fabiánová si vysloužila hned několik přezdívek. Říkalo se jí Drsná Jarka, Hospodská harpyje, Krvavá blondýna nebo také Česká Carol. Česká Carol se jí přezdívalo podle Aileen Carol Wuornosové. Nejenže jí byla Jaroslava vzhledově dost podobná, ale také měli velmi podobný modus operandi. Stejně jako Fabiánová i Wuornosová se živila prostitucí a své zákazníky posléze zabíjela, aby je mohla okrást.

Jaroslava Fabiánová byla odsouzena za tři vraždy. Nikdo ale ve skutečnosti neví, kolik jich bylo. Fabiánová si totiž vybírala zpravidla starší muže, aby je mohla fyzicky přemoci v případě, že by prášky nezabraly dostatečně. Je tedy možné, že mužů pod rukou Fabiánové zemřelo více, neboť předávkování léky se projevovalo zástavou srdce. U starých lidí se však zástava srdce příliš nezkoumá s ohledem na to, že s narůstajícím věkem se zvyšuje i pravděpodobnost zástavy srdce.

Kam dál?
Spotify
Youtube
Jiné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *