Aileen Wuornosová, prostitutka vraždící muže, kteří ji měli znásilnit

Aileen Wuornosová neměla jednoduché dětství. Již od mala se potýkala s nenávistí k mužům. Svůj sexuální život začala žít již v 11 letech. Své první dítě porodila ve 14. Za vraždu 7 bílých mužů ve středním věku dostala trest smrti, a to celkem šest. Tvrdila, že je zabila v sebeobraně, protože ji chtěli znásilnit. K doznání ji přiměla její partnerka Tyria Mooreová.

Jméno:Aileen Carol Wuornosová
Datum narození:29. 4. 1956
Trestný čin:vražda
Doba spáchání trestného činu:11/1989-11/1990
Počet obětí:7
Trest:trest smrti (vykonán 9. 10. 2002)

Sexuální život začal velmi brzy

Aileen Wuornosová neměla lehké dětství. Již po jejím narození byl její otec odsouzen za obtěžování dětí. Konkrétně mělo jít o znásilnění a pokus o vraždu sedmileté dívky. Její dětství tedy trávil ve vězení, kde se i později zabil oběšením. Její matka Aileen a jejího bratra později opustila, takže je vychovávali jejich prarodiče, kteří si Aileen i s jejím starším bratrem Keithem osvojili. To však nebyla žádná výhra, protože podle všeho je jejich děda bil a sexuálně zneužíval a jejich babička byla alkoholička.

Aileen Wuornosová začala sexuálně žít velmi brzy. Již ve svých 11 letech začala s prostitucí, kdy poskytovala sex za peníze, pivo a cigarety. Incestní vztah měla i se svým bratrem. Dokonce ve 14 letech otěhotněla a měla své první dítě. Otcem tohoto dítěte měl být přítel dědečka Wuornosové, tedy již postarší muž, který ji měl znásilnit. Dítě porodila doma. Vzhledem k tomu, že se Aileen nechtěla o dítě v tak útlém věku starat, dala ho k adopci. Ve 14 letech děda vyhodil Aileen z domu, a to krátce poté, co její babička zemřela na jaterní selhání. Potom bydlela v lesích nebo stopovala a různě cestovala po zemi. V té době často používala falešná jména (např. Lori Grody, Susan Blahovec nebo Cammie Marsh Green).

Vztahy se Aileen Wuornosové moc nedařily

Na začátku osmdesátých let dostal její bratr rakovinu, na kterou následně zemřel. Aileen Wuornosová zůstala tedy bez rodiny, protože s dědou ani s matkou se stýkat nechtěla. Přestěhovala se na Floridu, kde se živila prostitucí. Často měla problémy se zákonem, a to nejen kvůli prostituci, ale také kvůli výtržnictví, loupežím, nelegálnímu držení zbraně, padělání a přepadení. Zde se seznámila s devětašedesátiletým Lewisem Gratzem Fellerem, kterého si vzala za muže. Manželství však nebylo idylické jednak kvůli tomu, že Wuornosová byla odsouzena za menší zločiny, a také podle všeho měla svého manžela zbít jeho vlastní holí. Po devíti týdnech došlo k anulaci jejich manželství a Feller si nechal vystavit zákaz přiblížení.

Na Floridě se Aileen v lesbickém baru seznámila s Tyrií Moore, do které se bezhlavě zamilovala. Jejich vztah byl velmi intenzivní. Střídala se období romantické vášně a období konfliktů. I přesto, že Aileen Wuornosová udržovala romantický vztah se ženou, i nadále se živila prostitucí.

Aileen Wuornosová vraždila muže bílé pleti ve středním věku

Osudnou se Aileen Wuornosová stala hned sedmi mužům.

Richard Mallory

Prvním byl majitel jednapadesátiletý obchodu s elektronikou Richard Mallory. Richard si dne 30. 11. 1989 Aileen pozval do svého auta na placený sex. Namísto rozkoše ho však Aileen Wuornosová několikrát střelila do hrudníku a okraden. Smrtící byly dva zásahy do jeho levé plíce. Jeho auto bylo nalezeno opuštěné několik desítek kilometrů od jeho těla. U auta byly poházeny jeho doklady, peněženka, několik kondomů a nevypitá lahev vodky. Z vraždy Richarda Malloryho ji usvědčila mimo jiné i účtenka z místní zastavárny, kde Wuornosová prodala jeho věci. Na té účtence byl totiž její otisk palce. Dále také našli Malloryho kameru ve skladu, od kterého měla Aileen klíč. Wuornosová tvrdila, že Malloryho musela zabít v sebeobraně, protože ji chtěl znásilnit.

David Spears

Další obětí se stal David Spears, který jel za svou bývalou manželkou, ale nikdy tam nedorazil. Tělo třiačtyřicetiletého zedníka nalezli 1. 6. 1990. Jeho mrtvola se našla svlečená. Na torze jeho těla kriminalisté nalezli 6 střelných ran. David Spearse identifikovali pomocí zubních záznamů.

Charles Carskaddon

Pár dní poté, co kriminalisté objevili tělo Davida Spearse, se našla další mrtvola. Toto tělo patřilo čtyřicetiletému Charlesi Carskaddonovi, který byl nezvěstný od 31. 5. 1990. Charles byl střelen celkem devětkrát – do hrudníku a do břicha.

Peter Siems

Následně se našlo auto Petera Siemse. Kriminalisté nikdy nenašli jeho tělo, ale pouze jeho opuštěné auto. Wuornosovou se však podařilo usvědčit svědeckými výpověďmi, kdy svědci vypověděli, že u jeho auta viděli dvě ženy, kdy mělo jít právě o Aileen Wuornosová a Tyriu Moorovou. Z kliky Seimseho vozu policie navíc sejmula otisky Wuornosové.

Troy Burress

4. 8. 1990 našla rodina na pikniku v lese bezvládné tělo Troye Burresse, což byl padesátiletý obchodník s masem a uzeninami, který byl od 31. 7. 1990 pohřešován. Přestože jeho tělo se už značně rozkládalo, soudní lékař stanovil, že příčinou smrti byly dvě střely do hrudníku.

Charles “Dick” Humphreys

Předposlední obětí Aileen Wuornosové se stal Charles „Dick“ Humphreys. Tělo leteckého důstojníka policie našla 12. 9. 1990. Soudní lékař určil, že k vraždě došlo pouhý den před tím, než našli jeho tělo. Charles Humphreys utrpěl několik střelných ran do hlavy a do hrudníku. Jeho kapsy byly obráceny naruby.

Walter Antonio

Poslední obětí byl Walter Antonio. Dvaašedesátiletého Waltera, policejního záložníka, našli 19. listopadu 1990. Jeho skoro nahé tělo se našlo nedaleko odlehlé lesní cesty. Oblečené měl jen ponožky. Zabily ho čtyři střelné rány. Jednu na zádech a tři na hlavě.

Modus operandi byl jasný. Aileen Wuornosová vraždila bílé muže ve středním věku. Všechny oběti zastřelila, následně okradla a ukradla i jejich auta.

Aileen Wuornosová se doznala z lásky ke své přítelkyni

Osudným se Aileen Wuornosové stala právě vražda Petera Siemse. Se svou tehdejší přítelkyní Mooreovou jako obvykle ukradly jeho auto. S tímto vozem poté havarovali. U toho je však viděli svědci a otisky Wuornosové se našly na klice od jeho auta. Policie tedy měla portrét Wuornosové a Mooreové. Nápomocné pro policii bylo i to, že často pobývali po motelech.

Wuornosovou policie našla až půl roku poté. Aileen Wuornosovou policie zatkla v motorkářském baru 9. 1. 1991. Mooreovou chytili následující den. Vzhledem k tomu, že na zatčení a obžalování Wuornosové policie neměla dostatek důkazů, dohodli se s Mooreovou, že za její pomoci získají doznání Wuornosové k vraždám. S tím Mooreová souhlasila pod podmínkou, že jí to zajistí imunitu. Mooreová tedy zavolala Wuornosové s tím, že potřebuje pomoc s očištěním svého jména. Vzhledem k tomu, že Wuornosová byla do Mooreové bezmezně zamilovaná, souhlasila s tím, že se k vraždám dozná, aby ochránila svou přítelkyni. Vraždy Aileen Wuornosová obhajovala jako sebeobranu proti mužům, kteří ji chtěli znásilnit. Tvrdila, že všechny zločiny spáchala sama a Tyria Mooreová se nijak neúčastnila a ani o tom nevěděla.

To ale na soudce moc nezapůsobilo, jelikož za vraždu Richarda Malloryho, Dicka Humphrese, Troye Burresse, Davida Spearse, Charlese Carskaddona a Waltera Antonia dostala celkem šest trestů smrti. Za vraždu Petera Siemse nikdy odsouzena nebyla, a to zejména z důvodu, že policie neměla jeho tělo.

Po dvanácti letech byla popravena

Aileen Wuornosová se snažila svůj osud zvrátit před Nejvyšším soudem. Její žádosti však soud v roce 1996 a 2001 zamítl. Úspěšná nebyla ani u guvernéra. Čekal jí tedy nezvratně trest smrti. Datum popravy bylo stanoveno na 9. 10. 2002. Wuornosová odmítla poslední jídlo. Místo toho požádala o šálek kávy. Poprava smrtící injekcí proběhla v 9:47 hodin.

Wuornosová se nechala slyšet, že dvanáctiletý pobyt v cele smrti pro ni byl utrpení. V cele už nemohla dál vydržet a sama chtěla zemřít. Vykonání trestu smrti pro ni bylo vysvobozením.

Kam dál?
Spotify
Youtube
Jiné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *